Wypalanie czy regeneracja filtrów DPF?

0
806
dpf

We współczesnych samochodach wyposażonych w wysokoprężne jednostki napędowe montowane są specjalne filtry cząstek stałych DPF lub FAP. Od czasu do czasu są one wypalane przez pojazd, jednak nie jest to do końca korzystna sprawa. Zadaniem tych filtrów jest bowiem wyłapywanie cząstek sadzy oraz innych zanieczyszczeń po to, aby nie trafiały one do atmosfery.

W związku z tym o wiele lepszym rozwiązaniem jest rzecz jasna regeneracja filtrów polegająca na wypalaniu sadzy w specjalnych piecach oraz na jej wydmuchiwaniu. Dużą popularnością cieszą się również usługi z zakresu regeneracji wykonywane na specjalnych urządzeniach ultradźwiękowych czy też ciśnieniowych i chemicznych.

Różnice między wypalaniem, a regeneracją

Wypalanie i regeneracja to dwie różne czynności. Wypalanie jest procesem przeprowadzanym przez pojazd, natomiast regeneracja to profesjonalna usługa wykonywana przez warsztaty i nowoczesne serwisy. W opinii ekspertów, mechaników i użytkowników wypalanie nie ma większego sensu i to właśnie regeneracja dpf warszawa jest zalecaną usługą, ponieważ dzięki niej filtr cząstek stałych odzyskuje swoją początkową sprawność i niezawodne działanie, podczas gdy dopalanie przynosi krótkotrwały efekt, a czasami nie daje żadnych rezultatów.

Regeneracja czy wymiana filtrów na nowe?

Wiadomo już, że wypalanie nie jest regeneracją i często, gdy w filtrze zgromadzi się duża ilość popiołu, nie przynosi ono żadnych efektów. W takim wypadku można filtr zregenerować lub wymienić go na nowy albo używany. Wymiana na używany element jest tańsza od kupna nowego urządzenia, ale nie mamy pewności co do jakości i skuteczności nabytego filtra. Koszt zakupu nowego elementu może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. To właśnie dlatego wiele osób i fachowców zaleca regenerację, która jest znacznie tańsza, a umożliwia przywrócenie filtra do pełnej sprawności i wieloletniej niezawodności.

Oczywiście decydując się na regenerację, warto wybrać profesjonalne firmy, które posiadają duże doświadczenie w tym zakresie. Dobrym pomysłem jest przeszukanie zasobów Internetu w poszukiwaniu odpowiednich informacji. W sieci działa wiele serwisów z opiniami oraz rekomendacjami innych użytkowników i klientów takich firm. Na podstawie tych informacji można bez problemu znaleźć serwis, który skutecznie i profesjonalnie zregeneruje filtr.

W przypadku awarii wezwij: pomoc drogowa Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here