Jakie auto do 30 tys

0
4934
mercedes

Wszyscy chcemy tego co najlepsze. Często jednak nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup najdroższych rzeczy i musimy zadowolić się półśrodkami w postaci urządzeń i modeli z tak zwanej szeroko rozumianej średniej półki cenowej.

Najczęściej jest tak w początkowych etapach naszego życia, kiedy mamy 18-25 lat i dopiero zaczynamy naszą przygodę na rynku pracy lub jesteśmy studentami, którzy dorabiają w weekendy lub są jeszcze na utrzymaniu rodziców. Wówczas nasz miesięczny budżet jest zdecydowanie zbyt mały niż nasze wysokie oczekiwania i często wynosi przykładowo zaledwie 1000 czy 1500 złotych. Ciężko wówczas myśleć o kupnie własnego domu czy mieszkania na własność czy też zakupie swojego pierwszego samochodu.

Z czasem jednak nasze życie idzie do przodu. Kończymy 25, a następnie 30 lat. Po pewnym czasie znajdujemy wybrankę życia z którą chcemy związać się na resztę naszego życia, bierzemy z nią duży ślub i organizujemy wspólnie piękne wesele. Potem po roku czy dwóch rodzi się nasze pierwsze dziecko o które dbamy najlepiej jak potrafimy. Z czasem i kolejnymi latami nasza kariera zawodowa również idzie do przodu. Po 5 czy 10 latach pracy nie zarabiamy już najniższej krajowej, która nie pozwalała nam na odłożenie żadnych oszczędności, ale zarabiamy średnią krajową, a po pewnym czasie zarabiamy nawet więcej niż to.

jakie auto do 30 tys

Wówczas przychodzą myśli i czas na poważniejsze zakupy, takie które zdefiniują nasz styl życia na kolejne kilka czy nawet kilkanaście lat. Najważniejszym z takich dużych zakupów jest oczywiście kupno własnego mieszkania lub domu na własność. Czasami będzie to mieszkanie lub dom z rynku wtórnego, ale coraz częściej 30-35 latkowie są w stanie pozwolić sobie również na zakup dużego mieszkania prosto od developera.

Innym ważnym zakupem, na który decydujemy się najczęściej niedługo po ukończeniu 18 roku życia, jest zakup swojego pierwszego samochodu. Niestety kiedy mamy 20 czy nawet 25 lat, to nie dysponujemy dużym budżetem i często jesteśmy skazani na zakup samochodu za 10 czy 15 tysięcy złotych, który bardzo rzadko spełnia większość naszych, wówczas sporych, oczekiwań.

Na szczęście kiedy mamy już 30 lat i zarabiamy więcej, to również na więcej możemy sobie pozwolić, również jeśli chodzi o cenę naszego kolejnego samochodu. Nie myślimy wówczas kolejny raz jaki samochód do 15 tysięcy kupić, ale na przykład jakie auto do 30 tys czy nawet 40 tys zakupić.

Nadal będzie to prawdopodobnie samochód używany, ponieważ ceny tych nowych zaczynają się dopiero od 35 czy nawet 40 tysięcy złotych, ale na pewno nie będzie to samochód zły. Za tak dużą kwotę większość używanych samochodów to samochody maksymalnie 2 czy 3-letnie, czyli można spokojnie powiedzieć, że są to nadal prawie nowe pojazdy.

Zakup używanego samochodu ma kilka wad, które jednak są najbardziej i najczęściej widoczne przy zakupie bardzo tanich używanych samochodów, na przykład takich które kosztują zaledwie 10000 złotych. Wówczas na przykład jesteśmy skazani na takie wady taniego używanego samochodu jak chociażby wysoka awaryjność, ukryte wady czy też właściciel co do którego intencji i przeszłości nie mamy pewności.

auta na parkingu

Kiedy kupujemy jednak dwu czy trzy letni używany samochód to większość z owych wad nie występuje. Możemy za to skorzystać z wielu zalet przysługujących tylko używanym pojazdom. Jedną z takich zalet jest na przykład o wiele lepsze wyposażenie takiego używanego samochodu. Używane 2-3 letnie auto za cenę 30 tysięcy złotych będzie na przykład posiadało wyposażenie jak nowe samochody za ponad 60 tysięcy złotych – jest to bez wątpienia coś co skusi wielu z nas. Używany samochód również o wiele wolniej traci na wartości, ponieważ główny spadek wartości każdego samochodu przypada na pierwsze dwa lata jego używania, a my kupujemy w końcu samochód właśnie dwuletni.

Najlepszym przykładem ekstremalnych spadków cen nowych samochodów może być na przykład fakt, że po zakupie nowego samochodu za 50 tysięcy złotych, jego wartość po wyjechaniu z salonu spada średnio o 10 procent. Oznacza to, że po przejechaniu kilkuset metrów tracimy około 5 tysięcy złotych.

Jeśli zmieniłeś zdanie i zamiast kupować auto wolisz je wypożyczyć to sprawdź wypożyczalnię samochodów luksusowych: https://wypozyczalniasamochodowwwarszawie.pl/samochody/samochody-luksusowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here