Jakie radio samochodowe

0
1221
jakie radio samochodowe

Nie wszyscy są zadowoleni z oryginalnego wyposażenia, które jest dostarczane wraz z samochodem, a wiele osób woli kupić nowy sprzęt stereo, aby cieszyć się lepszym dźwiękiem. Przy tak wielu różnych rodzajach radia samochodowego, trudno jednak stwierdzić, który z modeli jest odpowiedni dla twojego samochodu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego radia do swojego pojazdu, będziesz musiał podjąć wiele decyzji, w szczególności dotyczących kosztów, wielkości i komponentów technicznych.

Sprawdźmy, na co zwracać uwagę przy zakupie radia z rynku wtórnego

Krok 1 z 4: Koszt
Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie radia z rynku wtórnego jest to, ile chcesz na nie wydać. Zwykle im więcej wydajesz, tym lepsza jakość.
Zastanów się, ile chcesz wydać na stereo . Dobrym pomysłem jest podanie przedziału cenowego i poszukiwanie stereo pasujących do tego budżetu.

wewnątrz auta

Krok 2: Zastanów się, jakiego rodzaju opcji chcesz używać . Różne opcje będą miały różne przedziały cenowe.
Określ, jakie funkcje chcesz mieć w nowym radio. Niektóre osoby mogą chcieć więcej opcji multimedialnych, a inne mogą chcieć poprawy jakości dźwięku za pomocą nowych głośników.
Wskazówka : koniecznie porozmawiaj z instalatorem, aby upewnić się, że opcje, które chcesz mieć w nowym stereo, są dostępne w zależności od rodzaju samochodu, którym jeździsz.

Część 2 z 4: Rozmiar
Wszystkie samochodowe zestawy stereo mają ustandaryzowaną szerokość. Istnieją jednak dwie różne podstawowe wysokości stereo: single DIN i Double DIN, które odnoszą się do wielkości jednostki głównej. Zanim kupisz nowy dla swojego pojazdu, znajdź odpowiedni rozmiar stereo. Jeżeli nie wiesz, jakie radio samochodowe będzie odpowiednie, skonsultuj się ze sprzedawcą lub zadaj pytanie doradcy na stronie internetowej marki twojego pojazdu.

Zmierz swoje obecne stereo . Pamiętaj, aby określić jego wysokość, ponieważ będzie to podstawowa specyfikacja, jakiej będziesz potrzebować przy zakupie sprzętu. Zmierz także głębokość bieżącej konsoli radiowej w desce rozdzielczej samochodu . Zaleca się pozostawienie około 3 cm dodatkowej przestrzeni na okablowanie potrzebne do podłączenia nowego radia.

Wskazówka : jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar DIN potrzebujesz, sprawdź instrukcję obsługi lub poproś pracownika sklepu z elektroniką o pomoc. Wraz z rozmiarem DIN musisz upewnić się, że masz zestaw do dopasowania, adapter przewodu i ewentualnie adapter anteny. Powinny one stanowić element wyposażenia kupowanego radia.
Elementy techniczne
Istnieje ogromna liczba opcji, jeśli chodzi o ulepszenia i funkcje stereo. Oprócz obecnych opcji technologicznych, stereo można wyposażyć w specjalistyczne funkcje audio, takie jak nowe głośniki i wzmacniacze. Poniżej znajdują się kroki, które należy podjąć, wybierając jedną z najbardziej popularnych opcji.

radio samochodowe

Krok 1: Zastanów się, jakiego rodzaju źródła dźwięku i odbiornika będziesz używać.
Ogólnie rzecz biorąc, masz trzy opcje. Pierwszą z nich jest opcja CD: jeśli nadal słuchasz płyt CD, potrzebujesz odbiornika CD. Drugi to DVD: jeśli planujesz odtwarzać DVD w stereo, potrzebujesz odbiornika, który może odczytywać DVD, a także mały ekran. Trzecia opcja jest bezmechaniczna.
Zdecyduj, czy chcesz sterować za pomocą ekranu dotykowego, czy sterować fizycznie.

Krok 2: Rozważ opcję smartfona. Jeśli planujesz podłączyć smartfon lub odtwarzacz MP3, koniecznie przeprowadź testy lub porozmawiaj ze sprzedawcą.

Krok 3: Rozważ typ radia. Odbiorniki z rynku wtórnego mogą odbierać lokalne stacje radiowe lub satelitarne. Jeśli chcesz korzystać z radia satelitarnego, koniecznie znajdź odbiornik z wbudowanym tunerem radiowym HD, który może odbierać sygnały satelitarne. Sprawdź także opcje i opłaty abonamentowe.

Krok 4: Pomyśl o głośności i jakości dźwięku. Zostaną one określone przez głośniki i wzmacniacze podłączone do nowego zestawu stereo.
Systemy fabryczne mają już wbudowane wzmacniacze, ale jeśli chcesz zwiększyć głośność, możesz kupić nowy wzmacniacz i głośniki. Dobór radia powinien być zatem przemyślany.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie auto do 30 tys
Następny artykułJakiej firmy akumulator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here