Czyszczenie reflektorów samochodowych

0
1744
czyszczenie reflektorów samochodowych

Warto wiedzieć, że obecnie zdecydowana większość lamp samochodowych produkowana jest z tworzyw sztucznych. Jest to zatem jeden z powodów, przez który produkt zaledwie po kilku latach może ulec zmatowieniu. Nie tylko nie będzie prezentowało się to estetycznie, ale również może stwarzać bardzo realne zagrożenie na drodze. Reflektory będą zdecydowanie gorzej świeciły, a samochód będzie znacznie mniej widoczny na drodze.

Czy potrzebne jest czyszczenie reflektorów samochodowych?

Koniecznie należy sobie uzmysłowić, że mechanicy w renomowanych warsztatach samochodowych są w stanie nie tylko bardzo dokładnie, ale również profesjonalnie dokonać wyczyszczenia reflektorów w samochodzie. Trzeba podkreślić, że koszt takiej usługi będzie wynosił w okolicach 100 złotych. Należy dodać, że nie zawsze trzeba będzie zostawić samochód w serwisie. Można wysłać bowiem tylko i wyłącznie reflektory, które następnie po dokładnym wyczyszczeniu zostaną odesłane do klient. Osoby, które jednak są zainteresowane wykonaniem samodzielnie tej czynności muszą być przygotowane na kilka bardzo istotnych narzędzi.

ładne autko

Użytkownikowi bardzo potrzebna będzie przede wszystkim ściereczka z mikrofibry, wodny papier ścierny, płyn do mycia szyb, środek do czyszczenia i polerowania plastików, a także specjalny preparat służący do zabezpieczenia reflektorów przed UV. Świetnym rozwiązaniem będzie także zaopatrzenie się w taśmę do zabezpieczenia karoserii.

Jak wykonać polerowanie lamp samochodowych?

W pierwszej kolejności konieczne jest bardzo dokładne umycie reflektorów przy pomocy preparatów do czyszczenia aut, a także ściereczki z mikrofibry. Kolejnym etapem jest ocenienie w jakim stanie znajdują się lampy. Może okazać się bowiem, że papier ścierny nie będzie konieczny. W przypadku, gdy jednak użytkownik dojdzie do wniosku, że rysy są zbyt głębokie, a przejrzystość reflektorów bardzo słaba, zalecane jest rozpoczęcie pracy od papieru ściernego charakteryzującego się mniejszą gradacją. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które nie mają doświadczenia jeżeli chodzi o czyszczenie lamp.

Warto również wiedzieć, aby przed rozpoczęciem pracy bardzo szczegółowo zabezpieczyć wszystkie elementy wokół reflektora przy pomocy taśmy klejącej. Należy pamiętać, aby była ona słaba. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia lakieru.

Jeżeli wspomniane wcześniej czynności zostaną zakończone, można spokojnie przejść do szlifowania papierem ściernym. Nie można zapomnieć, aby nie były wykonywane koliste ruchy. Lamy trzeba szlifować tak długo, aż całość będzie równomiernie zmatowiona. Na koniec trzeba umyć klosz wodą i bardzo dokładnie wytrzeć. Dopiero kiedy ten etap będzie zakończony można przystąpić do polerowania lamp przy pomocy odpowiedniego środka. Na zakończenie trzeba wytrzeć wszystko ściereczką z mikrofibry i zabezpieczyć klosz przed ewentualnym promieniowaniem UV.

czyste reflektory

Co zrobić, gdy reflektory samochodowe będą parowały?

Zdecydowanie trudniejsze zadanie będzie w sytuacji, gdy reflektory samochodowe będą parowały od wewnątrz. Przeważnie dochodzi do tego, gdy miało miejsce uszkodzenie mechaniczne lub gdy zostaną zapchane odpowietrzniki pozwalające na prawidłowe odprowadzanie wilgoci z klosza na zewnątrz. Co jest zalecane zrobić w takiej sytuacji? Rekomendowane jest dokonanie demontażu reflektorów. Warto zacząć od bardzo dokładnego sprawdzenia czy odpowietrzniki nie będą przypadkiem zapchane. W przypadku, gdy będą zapchane, koniecznie trzeba je wyczyścić. Jeżeli natomiast na kloszu powstało pęknięcie, trzeba wymienić go na nowy.

Konieczne jest jednak sprawdzanie cały czas czy klej szkła lamp będzie szczelny. Rekomendowane jest w tym celu wlanie wody z płynem, a także wypłukanie reflektora. Warto zatem wlać wodę z płynem, a później bardzo dokładnie wypłukać reflektor. W przypadku, gdy woda nie będzie wyciekała na zewnątrz, lampa auta będzie szczelna. Osoby, które jednak dostrzegą wycieki powinny nie tylko rozebrać reflektor, ale również skleić na nowo. Jest to zdecydowanie trudniejsze zadanie niż mogłoby się wydawać. Bardzo łatwo jest bowiem uszkodzić poszczególne elementy lamp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here