Czyszczenie podsufitki

0
1851
czyszczenie podsufitki

Warto mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków samochodowa podsufitka jest pomijana w trakcie wykonywania czyszczenia tapicerki czy porządków w pojeździe. Jest to oczywiście niesłuszne, gdyż wspomniany element brudzi się praktycznie tak samo jak inne. Rekomendowane jest zatem regularne czyszczenie podsufitki.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że podsufitka jest bardzo solidnym kawałkiem tapicerki. Kierowcy jak wiadomo bardzo rzadko przyglądają się sufitowi swojego samochodu. Bardzo łatwo jest zatem przeoczyć ewentualne zabrudzenia oraz ominięcie ich w trakcie sprzątania. Podsufitka nie tylko się kurzy, ale również brudzi i nasiąka różnymi zapachami. Podczas czyszczenia zalecane jest zachowanie bardzo dużej delikatności i ostrożności.

Należy zdawać sobie sprawę, że w starszych samochodach oraz niższej jakości modelach można dostrzec, że materiał podsufitki może być bezpośrednio przyklejony do sufitu. W zdecydowanej większości przypadków między nim a blachą umiejscowiona jest pianka czy bardzo miękki plastik. W ten sposób pojazd jest znacznie lepiej wyciszony.

Z kolei wnętrze prezentuje się elegancko. Warto także podkreślić, że głównym problemem, z którym musi zmierzyć się praktycznie każda osoba planująca wyczyścić podsufitkę jest nie uszkodzenie jej, a także nie dopuszczenie do ewentualnego odklejenia. Rekomendowane jest zatem bardzo ostrożne obchodzenie się z myciem omawianego elementu.

kokpit

Czyszczenie podsufitki należy zacząć od odkurzenia

Może to jednak stanowić bardzo duży problem przede wszystkim dla osób, które nie są wysportowane. Zdecydowanie prostsze będzie wykonanie tej czynności w większych pojazdach, ponieważ mają większą podsufitkę. Oczywiście nie jest zalecane wykorzystanie odkurzaczy na stacjach benzynowych czy myjniach.

Ich końcówki doskonale zdadzą bowiem egzamin w przypadku wysysania okruszków z zakamarków siedzeń, jednak nie sprawdzą się do odkurzania większych płaskich powierzchni. Osoby, które są w posiadaniu garażu z gniazdkiem elektrycznym powinny zdecydować się na wykorzystanie domowego odkurzacza. Mała ssawka świetnie sprawdzi się przy usunięciu kurzu czy podstawowych zabrudzeń z podsufitki. Warto być jednak ostrożnym, gdyż maszyna charakteryzująca się większą mocą może oderwać materiał od dachu.

Bardzo dobrym sposobem będzie wykorzystanie do tego celu odkurzacza samochodowego, który będzie właściwie podłączony do gniazda zapalniczki. Jest to sprzęt nie tylko nieduży, ale również bardzo wygodnie można będzie nim operować we wnętrzu pojazdu. Produkt ponadto nie dysponuje dużą mocą, nie powinien zatem doprowadzić do żadnego uszkodzenia. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że odkurzanie tapicerki nie będzie jedynym zastosowaniem wspomnianego urządzania. Świetnie sprawdzi się także do sprzątania domu. Warto wiedzieć, że systematyczne odsysanie brudu z podsufitki umożliwia na utrzymywanie jej w bardzo dobrym stanie.

czyste auto

Co zrobić w przypadku większych zabrudzeń?

Przyczyną większych zabrudzeń jest sytuacja, która ma miejsce w samochodzie. osoby, które palą papierosy muszą mieć świadomość, że omawiana podsufitka może przesiąkać zapachem dymu. Ponadto koniecznie należy zaznaczyć, że na jej powierzchni może także zbierać się tłusty, brązowy osad. Podsufitka niestety będzie także chłonęła wilgoć.

W jaki sposób powinno się prać podsufitkę?

Nie jest rekomendowane wykorzystanie proszku do prania czy płynu do naczyń. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny płyn do czyszczenia tapicerki. Nie warto również stosować popularnych pianek. Zalecane jest użycie także płynu w spreju, a następnie bardzo delikatne poszorowanie podsufitki. Warto wykorzystać do tego celu większej ściereczki z mikrofibry.

Warto pamiętać, aby szczotka była jednak delikatna, by nie była w stanie w żaden sposób zranić ludzkiej skóry. Warto użyć płynu przeznaczonego do rozcieńczania, a następnie należy wymieszać go z wodą. Do mycia można użyć szczotkę, ściereczkę czy nawet gąbkę. Kluczem do sukcesu będzie bardzo delikatne dozowanie. Podsufitkę wystarczy bowiem przecierać i nie dopuścić do ewentualnego przemoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here