Na co zwrócić szczególną uwagę w samochodzie zimą?

0
777
Na co zwrócić szczególną uwagę w samochodzie zimą

Zima i jej wpływ na kierowców

Zima to specyficzny okres dla wszystkich kierowców. Jest to przede wszystkim trudny czas, ponieważ warunki na drodze stwarzają wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Zima to również pora roku, w której statystycznie występuje najwięcej wypadków i stłuczek. Zmrok zapada o wiele wcześniej a widoczność na drogach jest mocno ograniczona i utrudniona. Czasami stłuczka może skończyć się nie tylko uszkodzeniami blacharsko-lakierniczymi, ale również doprowadzić do uszkodzenia zawieszenia, układu kierowniczego, hamulcowego czy bezpośrednio silnika. Na stan pojazdu mogą mieć negatywny wpływ również warunki pogodowe. W przypadku wystąpienia problemów z autem należy niezwłocznie oddać auto do mechanika oraz zakupić odpowiednie części samochodowe.

Jakie części samochodowe są najbardziej narażone na uszkodzenia?

Nie tylko złe warunki drogowe powodują, że zima nie jest lubiana przez kierowców. To pora roku, w której nasze samochody narażone są na działanie skrajnie niskich temperatur, śniegu i wilgoci, co może prowadzić do uszkodzeń pojazdu. Najbardziej narażony na działanie niskich temperatur jest akumulator, szczególnie w samochodach z silnikiem diesla. Podczas mrozów jego pojemność elektryczna spada nawet do 60%. W połączeniu z większym oporem silnika podczas odpalania „na zimnym” i słabszym rozrusznikiem możemy być pewni, że nie uda nam się uruchomić samochodu. Akumulator nie wytworzy odpowiedniej ilości prądu, więc samochód nie ruszy. Economy Parts posiada w swojej ofercie wysokiej jakości akumulatory, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ważnym elementem jest również filtr paliwa. Zapobiega on problemom podczas uruchamiania silnika spowodowanym przez wodę i brud, na które szczególnie zimą każdy pojazd jest narażony.

Jednymi z najważniejszych elementów, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, są wysokiej jakości opony i amortyzatory. Należy pamiętać, aby przed wystąpieniem przymrozków zmienić opony na zimowe. Odpowiednie opony znacznie ułatwiają prowadzenie pojazdu, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Kierowca powinien kontrolować również stan ciśnienia w oponach. Zużyte amortyzatory znacznie wydłużają drogę hamowania, a także powodują niestabilność samochodu na zakrętach. Bardzo ważne jest, aby regularnie monitorować ich stan oraz w razie konieczności wymienić. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w części Economy, które charakteryzują się wysoką jakością w połączeniu z niską ceną. Odpowiednia konserwacja pojazdu, dostosowywanie go do warunków panujących na drodze i używanie sprawdzonych części zamiennych do naprawy może zagwarantować kierowcy bezpieczną i spokojną jazdę na śliskich i niepewnych drogach.

Economy Parts – najwyższa jakość części zamiennych

Jeśli posiadasz samochód marki Skoda, Seat lub Volkswagen starszy niż 4 lata i potrzebujesz części do swojego samochodu, to Economy Parts jest miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tutaj szeroki wybór wysokiej jakości części zamiennych do Twojego samochodu. Istotną zaletą części zamiennych Economy Parts jest stosunek jakości oferowanych produktów do ceny. Wszystkie części są tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, oferując przy tym równie wysoką jakość. Części Economy gwarantują pełnię bezpieczeństwa i topową jakość w konkurencyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here