Powłoka ceramiczna na auto – sposobem na zabezpieczenie lakieru!

0
840
Powłoka ceramiczna na auto

Lśniący i piękny lakier pokrywający karoserie jest marzeniem każdego właściciela auta. Zadbany lakier, bez zniszczeń i zarysowań robi wrażenie. Okazuje się, że świetnym sposobem zabezpieczenia lakieru jest nałożenie powłoki ceramicznej. Jest to jedno z najskuteczniejszych i najtrwalszych rozwiązań, które skutecznie pomaga chronić lakier przed uszkodzeniami. 

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest to bardzo trwały i skuteczny sposób zabezpieczenia lakieru auta. Występuje w formie płynnej. Łączy w sobie tlenek tytanu i tlenek krzemu, oraz składniki takie jak: rozpuszczalnik i nośnik. W trakcie jej nakładania zachodzi proces krystalizacji powłoki, dzięki któremu powstaje powłoka ceramiczna o grubości kilku mikronów, chroniąca lakier i nadająca niesamowity wygląd. Jej usunięcie nie jest możliwe za pomocą środków chemicznych, jedynym sposobem jest mechaniczne pozbycie się powłoki.

Korzyści zastosowania powłoki ceramicznej?

Zastosowana powłoka ceramiczna do samochodu posiada właściwości antykorozyjnie, dzięki czemu auto jest dużo bardziej odporne na działanie chemii, soli drogowej czy ptasich odchodów. Zapobiega również osiadaniu wody i zanieczyszczeniom na karoserii, przez co nie trzeba często myć samochodu. Jedną z głównych zalet zastosowania powłoki ceramicznej na auto jest zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi oraz zarysowaniami i odpryskami. Utwardza lakier i wydobywa głębie jego koloru, dzięki temu staje się on błyszczący i nie płowieje. Niewątpliwie ogromną zaletą powłoki jest jej trwałość, która odpowiednio konserwowana jest w stanie przetrwać nawet 10 lat.

Jak nakładana jest powłoka ceramiczna?

Do nałożenia powłoki ceramicznej na auto potrzebne będą: rękawiczki jednorazowe, powłoka ceramiczna, dwie szmatki z mikrofibry oraz aplikator piankowy. Proces ten warto wykonywać etapami. Na początku konieczne jest usunięcie zanieczyszczeń i odtłuszczenie lakieru np. specjalnym cleanerem. Jeśli na karoserii występują zanieczyszczenia stałe, warto usunąć je glinką lakierniczą i wypolerować auto. Dopiero wtedy możemy przejść do nakładania powłoki według instrukcji na opakowaniu. Wybierając jeden obszar, np. maskę należy na nią nałożyć powłokę i przecierać, a następnie drugą szmatką wypolerować. Koniecznie trzeba robić to bardzo dokładnie i dbać o to, aby nie pominąć żadnego obszaru. Na koniec konieczne jest usunięcie zanieczyszczeń, za pomocą rozpuszczalnika nazywanego zmywaczem do lakieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here