Jazda testowa Hyundai – zwróć baczną uwagę na te szczegóły

0
899
Jazda testowa Hyundai

Planujesz zakup fabrycznie nowego Hyundaia? Niezależnie od tego, czy upatrzyłeś sobie majestatycznego Santa Fe, czy może ultranowoczesnego Ioniqa, powinieneś wcześniej dokładnie przetestować dany model w realnych warunkach drogowych. Temu właśnie służy jazda testowa Hyundaiem. Można się na nią umówić wygodnie online, dlatego nie ma żadnego powodu, abyś z niej rezygnował. Dowiedz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas testowania dowolnego auta koreańskiej marki.

Nie lekceważ tych rzeczy w czasie jazdy testowej

Pierwszym, na czym warto się skupić odbierając kluczyki do testowanego auta, jest pozycja za kierownicą. Sprawdź, czy jesteś w stanie przyjąć taką pozycję, która z jednej strony zapewnia Ci wygodę, a z drugiej idealną widoczność. Na szczęście wszystkie modele Hyundaia oferują dziś szeroki zakres regulacji zarówno położenia fotela, jak i kolumny kierowniczej.

Przed ruszeniem w drogę warto również ocenić, czy dany model samochodu rzeczywiście jest odpowiedni dla Ciebie. Jest to szczególnie ważne w przypadku szukania auta dla rodziny – nie miej oporów przed zabraniem na jazdę testową np. fotelika dziecięcego czy wózka, który zamierzasz przewozić w bagażniku.

Zaczynamy właściwy etap jazdy testowej. Wyłącz radio i skup się na ocenie dynamiki danej wersji napędowej. Nie chodzi wcale o ruszanie z piskiem opon, ale o subiektywne wrażenia z przyspieszania czy wyprzedzania. Jeśli okaże się, że dana jednostka silnikowa nie spełnia Twoich oczekiwań i jazda tym samochodem nie sprawia Ci przez to przyjemności, to na pewno warto zapytać dealera o udostępnienie mocniejszego wariantu – na przykład hybrydowego (gdzie na dynamikę w warunkach miejskich zdecydowanie nie można narzekać).

Podczas jazdy testowej Hyundaiem zwróć również uwagę na właściwości jezdne danego modelu (czy wygodnie się nim manewruje i parkuje, czy pewnie zachowuje się w zakrętach), działanie poszczególnych elementów wyposażenia, w tym różnego rodzaju systemów asystujących kierowcy, jak również na zużycie paliwa podczas normalnej jazdy (warto wcześniej wyzerować komputer pokładowy).

Jak umówić się na jazdę testową Hyundaiem?

Wciąż trwająca pandemia zmusiła nas do ograniczenia niepotrzebnych kontaktów. Na szczęście wiele rzeczy można załatwić online – na przykład umówić się na jazdę testową Hyundaiem. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz na stronie internetowej https://mmcars.hyundai.pl/formularz-jazda-testowa i podać kilka szczegółów:

  • model Hyundaia, który chcesz przetestować,
  • imię i nazwisko,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail.

Po wysłaniu formularza skontaktuje się z Tobą doradca autoryzowanego dealera Hyundaia w Katowicach – MM Cars. Ustalicie odpowiadający Ci termin jazdy testowej. W przypadku MM Cars będzie on dość krótki, ponieważ dealer dysponuje sporą flotą modeli testowych, w różnych wersjach silnikowych i wyposażenia. Jeśli więc nie masz pewności, czy lepszą opcją dla Ciebie będzie np. Hyundai i20 czy może Hyundai Kona, to zyskasz możliwość przetestowania obu tych modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here