Suzuki Ignis Hybrid – oszczędna jazda w świetnym stylu

0
621
ignis hybrid

Suzuki Ignis jest jednym z najciekawszych przedstawicieli segmentu małych SUV-ów. Najnowsza odsłona modelu cieszy się bardzo dużą popularnością, głównie ze względu na fantastyczny, nietuzinkowy design nadwozia. W dodatku japoński producent zaoferował w swoim bestsellerze niezawodny i oszczędny układ napędu hybrydowego. To wystarczające powody, aby poznać ten samochód nieco lepiej i rozważyć jego zakup.

Suzuki Ignis Hybrid – kwintesencja nowoczesnej motoryzacji

Hybrydowy układ napędowy powoli staje się standardem we wszystkich segmentach. Suzuki postanowiło zastosować go także w swoim najmniejszym SUV-ie. Warto zauważyć, że japoński producent konsekwentnie stawia na rozwiązanie określane mianem „mild hybrid”, czyli w wolnym tłumaczeniu – „miękką hybrydę”. Na czym to właściwie polega?

Układ „mild hybrid” składa się z doskonale znanego i cenionego przez kierowców silnika benzynowego 1.2 DUALJET, zintegrowanego startera/generatora ISG 2,3 kW, który wspomaga silnik spalinowy momentem obrotowym do 50 Nm, a także z akumulatora litowo-jonowego 12V.

W przypadku tego rozwiązania silnik elektryczny ma jedynie wspierać jednostkę spalinową swoim momentem obrotowym podczas ruszania i przyspieszania, co przekłada się na znacznie większą sprawność napędu, zapewnia kierowcy lepsze wrażenia z jazdy, a przede wszystkim pozwala znacząco ograniczyć zużycie paliwa, które nawet w zakorkowanym mieście nie powinno przekroczyć 6 litrów na 100 kilometrów.

To warto wiedzieć

Suzuki Ignis Hybrid jest dostępny z 5-biegową manualną skrzynią biegów, jak i z bardzo chwaloną przekładnią zautomatyzowaną CVT.

Dzielnie radzi sobie w terenie

Choć Suzuki Ignis Hybrid nie może się pochwalić takimi właściwościami terenowymi, jak kultowy Jimny, to i tak nie trzeba się obawiać wjeżdżając nim na gorszą nawierzchnię, drogę gruntową czy nawet leśny dukt. Dzięki prześwitowi nadwozia wynoszącemu aż 180 mm Ignis doskonale radzi sobie z podjeżdżaniem pod wysokie krawężniki.

Samochód jest dostępny w dwóch konfiguracjach napędu – standardowej 2WD (napęd na przednią oś) lub ALLGRIP AUTO (napęd na 4 koła ze wspomaganiem podjazdu i zjazdu ze wzniesienia HHC-HDC).

Kompaktowy, ale pomieści całą rodzinę

Suzuki Ignis Hybrid jest dobrym przykładem potwierdzającym teorię, że współczesne samochody klasy B z powodzeniem mogą pełnić funkcję aut rodzinnych – a już na pewno na co dzień, kiedy nie potrzebujemy przepastnego bagażnika. To idealny wybór do miasta, chociażby dla rodziców chcących bezpiecznie, komfortowo i dynamicznie odwozić dzieci do szkoły/przedszkola.

Wnętrze odświeżonego Ignisa zaskakuje przestronnością. Bez problemu pomieści 4 dorosłe osoby, które na pewno nie będą narzekać na ciasnotę. Na tylnej kanapie łatwo zamontujemy dwa foteliki korzystając z systemu ISOFIX. Bagażnik natomiast ma pojemność aż do 267 litrów.

Suzuki Ignis Hybrid to samochód, któremu na pewno warto się przyjrzeć dużo bliżej. Dlatego już teraz umów się na jazdę testową w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach. Dzięki sporej dostępności aut masz dużą swobodę w zarezerwowaniu dogodnego dla Ciebie terminu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here