Jak możemy sprawdzić historię auta?

0
1148
Jak możemy sprawdzić historię auta

Aby mieć lepszy wgląd w historię auta należy wcześniej zanim jeszcze dokonamy zakupu auta sprawdzić numer VIN. Warto dowiedzieć się czy rzeczywiście samochód bezwypadkowy nie miał żadnego wypadu oraz czy przebieg auta pokrywa się z realiami. Warto upewnić się czy samochód nie został zgłoszony jako skradziony.

Sprawdzenie historii pojazdu po numerze VIN

Weryfikacja nr VIN samochodu następuje za pomocą tabliczek znamionowych, które mogą znajdować się w różnych miejscach w samochodzie, w zależności od marki, a także modelu auta. Zazwyczaj jedna tabliczka z numerem VIN znajduje się przy szybie, a kolejna na silniku lub przy drzwiach. Numer VIN musi być zawsze czytelny.

Sprawdzenie VIN i historii pojazdu, dzięki temu można prześledzić całą jego historię. Producenci samochodów tworzą bazy danych, w których zawarte są informacje na temat wizyt w ASO, czy napraw gwarancyjnych. Przed zakupem używanego auta, zawsze warto sprawdzić, czy numer VIN znajdujący się na dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu, a także w pozostałych dokumentach załączonych do auta, jest taki sam, jak numer zamieszczony na tabliczkach znamionowych.

Weryfikacja auta po nr VIN

Historia pojazdu po VIN to najlepszy sposób na to, aby odkryć, co mógł ukryć przed nami sprzedający samochód. Dlaczego warto korzystać z raportów o stanie kupowanego samochodu? Można w ten sposób wykryć potencjalne problemy. Jak chociażby korekt licznika kupowanego samochodu, po poważne przestępstwa z kradzieżą kupowanego auta włącznie. W ekstremalnych przypadkach czytanie raportu może przesądzić o tym czy dane auto uda się zarejestrować. Po za takimi skrajnymi przypadkami raport nie będzie przesądzał o absurdalności zakupu auta, ale da to dobry argument co trzeba zrobić zaraz po jego zakupie.

Każdy raport w którym następuje weryfikacja nr VIN samochodu zaczyna się od skrótu informacji zmiany właścicieli pojazdu, a także bieżącego stanu prawnego. W komisach samochodowych dostępne są informacje o samym fakcie wystawienia auta na sprzedaż. Te informacje zawarte są w konkretnym serwisie internetowym, ale znacznie cenniejsze mogą okazać się informacje o współwłaścicielach pojazdu, leasingów, przejęć, czy zastawów. Historia pojazdu w bazach kradzieży stanowi istotną część każdego raportu. Najważniejsze to dowiedzieć się z różnych baz informacyjnych, czy samochód w przeszłości nie został skradziony. Wiele osób zwraca uwagę w raporcie na przebieg auta. Cofanie liczników stanowi poważny problem lecz w większości przypadków taki manewr udaje się w porę odkryć. Nie kupuj kota w worku, tylko sprawdź historię pojazdu po numerze VIN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here