Jakim prądem ładować akumulator

0
2057
jakim prądem ładować akumulator

Posiadacze samochodów wiedzą doskonale, jak ważnym elementem jest akumulator. To można powiedzieć śmiało, serce każdego auta. Kiedy jest naładowany, nie musimy się zbytnio niczym przejmować. Jeśli zadbaliśmy o pozostałe, bardzo ważne kwestie, jakimi są: odpowiedni poziom oleju, płynu chłodniczego, oleju w skrzyni biegów, to tylko pozostaje nam bezpiecznie dotrzeć do celu.

Najgorszą sytuacją może być taka, w której akumulator jest rozładowany, a nie mamy zastępczego. Wówczas pojawia się problem. Musimy pilnie wyjechać, a tu taka nieprzewidziana niespodzianka. Co zrobić? Trzeba szybko naładować.

Jakim prądem ładować akumulator?

Ładowanie akumulatora prostownikiem. Ile godzin, pod jakim napięciem, warto temat omówić ponieważ wiele osób popełnia szereg błędów, w wyniku których zostaje niszczona cała struktura akumulatora. Jak go ładować. O tej czynności powinien wiedzieć każdy kierowca. Każdemu bowiem może przydarzyć się sytuacja, w której będzie musiał podjąć decyzję, co z tym fantem zrobić. Wspomniałem powyżej o sytuacji, w której jedyną opcją, aby udać się w dalszą podróż, o ile jesteśmy poza miejscem swojego zamieszkania, a właśnie rozładuje nam się akumulator, jest jego naładowanie lub po prostu udanie się do sklepu z tego typu akcesoriami i kupno nowego.

Co wówczas zrobić, gdy mamy dzień wolny? Pozostaje nam tylko naładowanie. Tego typu procedurę można przeprowadzić w domu lub garażu, a jeśli jesteśmy poza macierzystym miejscem postojowym, skorzystać należy z uprzejmości kogoś, kto udostępni nam źródło energii, w tym wypadku wystarczy dostęp do gniazda elektrycznego. Warto także wiedzieć, a właściwie znać zasady ładowania akumulatora żelowego. Jeżeli sami tego nie potrafimy uczynić, można skorzystać z fachowych porad, jak to zrobić w najbliższym warsztacie samochodowym, zlecić tam tego typu usługę, lub próbować wykonać tę czynność samemu.

akumulatory

Jeżeli nie będziemy chcieli zlecać ładowania nikomu, a wybierzemy ten drugi wariant, w takim wypadku należy przede wszystkim wyjąć akumulator z samochodu lub zdjąć klemy. Ta czynność jest bardzo ważna ponieważ odłączamy wówczas baterię od źródła pobierania prądu w aucie. Dlaczego to należy uczynić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli pozostawimy klemy na swoim miejscu, ładowanie będzie przebiegało bardzo długo. W momencie, gdy posiadamy starsze baterie, trzeba bezwzględnie pamiętać o konieczności odkręcenia korków, aby zapobiec powstawania pod nimi gazów, a co za tym idzie nie dopuścić do rozsadzenia akumulatora.

Akumulatory nowszego typu, mają natomiast samoistny system odpowietrzania. Przed ładowaniem, a w szczególności, jeżeli po raz pierwszy ładujemy swój akumulator, bo wcześniej zlecaliśmy tę usługę w warsztacie, a nie jesteśmy pewni co do tego, czy takie zabezpieczenie nasz akumulator posiada, należałoby to sprawdzić w informacji o produkcie. Tam wszelkie dane dotyczące baterii, jak również jej właściwego eksploatowania powinny być zawarte. Ładowanie akumulatora kablami. Jak to uczynić? Nie jest to wcale skomplikowana procedura, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Kiedy już podłączymy kablami prostownika tak zwanymi potocznie krokodylkami do plusa i minusa na baterii, należy jedynie czekać. Należy wówczas zachować szczególną ostrożność i nie podchodzić do ładującego się akumulatora z otwartym ogniem. Może wtedy dojść do eksplozji baterii, a co za tym idzie może to spowodować bardzo poważne konsekwencje, wiążące się z ogromnym zagrożeniem życia nie tylko nas samych, ale będących w pobliżu osób. Pojawia się też pytanie.

ładowanie akumulatora

Ile ładować akumulator?

Z całą pewnością nie można go przeładować. Jest to o tyle niebezpieczne ponieważ w wypadku przeładowania, możemy doprowadzić do zagotowania się będącego w baterii elektrolitu, a to może spowodować poważne poparzenia ciała. Dlatego, aby nie musieć co jakiś czas zaglądać do akumulatora, należy zakupić nowoczesny prostownik, który wykryje odpowiedni poziom baterii i samoczynnie wyłączy się, co wiąże się z automatycznym zakończeniem procesu ładowania. Nie należy także zbyt szybko samemu rozłączać akumulatora ponieważ niedoładowana bateria, szybciej odmówi nam posłuszeństwa i będziemy i tak musieli tę czynność powtórzyć. Dlatego też stosujmy się do wszelkich przepisów, a z pewnością będziemy mogli cieszyć się długą żywotnością baterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here