Jakie tarcze hamulcowe

0
1253
jakie tarcze hamulcowe

Zakup swojego pierwszego samochodu to zdecydowanie jedna z najważniejszych (zaraz obok decyzji o ślubie, pierwszym dziecku czy też zakupie mieszkania lub domu na własność) decyzji każdej młodej osoby, która zaczyna powoli wkraczać w dorosłe, o wiele cięższe życie pełne pracy i życiowych obowiązków.

Najczęściej kiedy jesteśmy młodzi (mamy 18-25 lat) i decydujemy się na zakup pierwszego samochodu, to nie dysponujemy wielkimi pieniędzmi. Zazwyczaj jest to 15000 lub 20000 złotych. Nie oznacza to oczywiście, że jesteśmy skazani na kupowanie gruchota w którym nie będziemy czuć się komfortowo.

Nawet za tak niską kwotę pieniędzy będziemy mogli pozwolić sobie na zakup samochodu, który będzie przyzwoitym pojazdem i który spełni większość naszych oczekiwań i wymagań, o ile nie są one oczywiście bardzo wygórowane i wyśrubowane. Wszystko zależy tak naprawdę od tego jak bardzo przyłożymy się do tematu poszukiwań naszego auta – jeżeli zrobimy to porządnie i poświęcimy na poszukiwania kilkanaście godzin naszego wolnego czasu, to na pewno znajdziemy dobry używany samochód za niewielkie pieniądze.

Na co musimy szczególnie zwrócić uwagę przy wybieraniu naszego pierwszego używanego samochodu? Oprócz rzeczy oczywistych, takich jak to ile oferowany nam samochód spala paliwa na 100 kilometrów, jakiego rodzaju paliwa używa (benzyna, diesel, a może gaz?) oraz jaką pojemność silnika i liczbę koni mechanicznych posiada, powinniśmy również zwrócić uwagę na rzeczy mniej oczywiste.

tarcze hamulcowe

Mniej oczywistymi elementami na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru pierwszego samochodu jest na przykład to, jakie tarcze hamulcowe posiada samochód który chcemy kupić czy też ile wynosi cena części zamiennych – jak wiadomo w każdym samochodzie trzeba od czasu do czasu wymienić kilka części. Jeżeli robi się to co jakiś czas w samochodach nowych, to w używanych i tanich tym bardziej.

Bezpieczeństwo używanego samochodu to także ważna kwestia. Dlatego właśnie sprawdzenie tarczy hamulcowych jest tak ważne. Warto też wiedzieć jakie certyfikaty i systemy bezpieczeństwa posiada taki używany samochód.

Gdzie najlepiej szukać dobrego używanego samochodu?

Odpowiedź wydaje się prosta: przede wszystkim w Internecie, a dokładniej na licznych portalach aukcyjnych, na forach motoryzacyjnych oraz na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Oczywiście nie możemy zapominać również o innych miejscach w których od czasu do czasu da się upolować jakąś perełkę, której nie znajdziemy w internecie. Używanego samochodu możemy szukać również w komisach z używanymi samochodami oraz na dużych giełdach na których sprzedawane są nowe i używane samochody.

Ostatnią deską ratunku może być zawsze tradycyjne ogłoszenie w gazecie lub na tablicy ogłoszeniowej – tam też często można znaleźć kartkę z prostym ogłoszeniem (często nawet bez zdjęcia). Takie ogłoszenia najczęściej są wystawiane przez starsze osoby, które często nieświadome cen rynkowych sprzedają swoje samochody po zaniżonych cenach. Dlatego nie możemy zapominać również o sprawdzaniu tablic ogłoszeniowych.

używane samochody

Koszt używanego samochodu oczywiście nie zamyka się tylko w cenie 20 tysięcy złotych, które zapłacimy właścicielowi samochodu. Do ceny używanego samochodu należy doliczyć również różnego rodzaju inne koszty, które poniesiemy od razu lub z czasem. Należy do nich między innymi koszt rejestracji samochodu, koszt kupna nowych opon, koszt ubezpieczenia i koszt każdorazowej raty kredytu na nasz samochód jeżeli nie dysponujemy pełną kwotą i musimy ratować się braniem kredytu na nasz wymarzony pierwszy samochód.

Do kosztów eksploatacyjnych, czyli takich które będziemy ponosić każdego miesiąca, należy wliczyć koszt zakupu paliwa, koszty czyszczenia pojazdu (np. w myjni) czy też comiesięczny koszt ubezpieczenia i corocznego przeglądu całego samochodu.

Przed ostateczną decyzją o zakupie samochodu musimy również sprawdzić czy cena jaką oferuje nam właściciel, jest dla nas korzystna. Zrobimy to sprawdzając ceny konkretnego modelu na portalach aukcyjnych. Czynność ta zajmie nam niecałą godzinę, a pozwoli dodatkowo sprawdzić, czy ktoś nie próbuje nas oszukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here