Jaki płyn do wspomagania kierownicy

0
1334
jaki płyn do wspomagania kierownicy

Kiedy posiadamy swój wymarzony samochód, chcemy by służył nam długimi latami. Przecież jest to często inwestycja naszego życia. Jeśli więc chcemy dbać o nasz pojazd w sposób prawidłowy powinniśmy zadbać, o niego w taki sam sposób jak o siebie samych.

Między innymi należy się zastanowić nad tym jaki płyn do wspomagania kierownicy powinniśmy użyć czy stawiać się regularnie z naszym ukochanym autem do stacjo kontroli pojazdów. Jest to miejsce w którym profesjonaliści zadbają o naszą brykę w sposób odpowiedni.

Oczywiście nikt nie ma przecież niekończących się pieniędzy w portfelu, a to sprawia, że z pewnością chcemy poszukać dobrych produktów w przystępnej cenie, które będą wspomagać nie tylko silnik, ale również środek naszego samochodu. Również i tam trzeba zadbać, o nie tylko jego funkcjonalność, ale też estetykę. Możemy więc przyjrzeć się wielu dostępnym na rynku firmom, które posiadają renomowane oraz uznane produkty, które z pewnością pomogą nam przygotować nasz samochód do drogi. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo i to o układ kierowniczy musimy zadbać ze szczególną troską.

Przecież kiedy jedziemy na długo wyczekiwane wakacje bierzemy ze sobą całą naszą rodzinę. Więc z pewnością chcielibyśmy uniknąć sytuacji, kiedy układ kierowniczy nas po prostu zawiedzie. Przez doprowadzenie do takiej sytuacji możemy doprowadzić do tragedii, która może kosztować nie tylko nasze zdrowie, ale również życie. Więc jaki płyn do wspomagania kierownicy najlepiej wybrać żebyśmy mieli pewność, że auto, którym podróżujemy na co dzień będzie niezawodne.

kokpit w aucie

Przyjrzyjmy się więc wszystkim czynnikom, dzięki którym wybierzemy odpowiedni płyn nie tylko wspomagający, ale również chroniący nasz układ kierowniczy. Jasne jest, że oszczędność jest ważna kiedy kupujemy jakikolwiek produkt. Jednak nie powinniśmy z tym za bardzo przesadzać. Źle dobrany płyn do wspomagania układu kierowniczego może spowodować więcej problemów niż nam się wydaje. Układ kierowniczy tak samo jak nasze serce jest dane naszemu pojazdowi na całe jego życie.

Dlatego pamiętajmy, że jeśli wymienimy olej zbyt wcześnie lub użyjemy nieprawidłowego płynu do układu kierowniczego to spowoduje usterki, których ciężko będzie się nam pozbyć. Zbyt duże spadki ciśnienia oraz zbytnie obciążenie układu sterowania doprowadzi w najlepszym wypadku do przymusowego stawienia się w stacji kontroli pojazdów, a w najgorszym wypadku do bardzo kosztownej wymiany nawet kilku podzespołów naszego samochodu, co w wielu przypadkach zmusi nas nawet do zakupu nowego samochodu.

Układ kierowniczy jest więc bardzo wrażliwy i powinniśmy stosować jedynie olej, który jest rekomendowany przez producenta naszego samochodu. Pozwoli to na uniknięcie w przyszłości wyżej wymienionych problemów, a także innych niepożądanych skutków, które może wywołać stosowanie nieodpowiedniego oleju. Wymiana płynu powinna następować po przejechaniu danej ilości kilometrów. Rekomenduje się, że powinno to nastąpić co jeden lub dwa lata w zależności od marki pojazdu czy jego rocznika oraz stanu w jakim aktualnie się znajduje.

wspomaganie kierownicy

Sama wymiana płynu wspomagającego nasz układ kierowniczy może być dokonana osobiście przez właściciela pojazdu. Jest to proces, który zajmuje około pół godziny. Samodzielna wymiana składa się z kilku czynności, które należy wykonać. Podnosimy przód naszego samochodu za pomocą specjalnego podnośnika po czym powinniśmy zabezpieczyć. Za pomocą specjalnej strzykawki, którą powinniśmy wcześniej przygotować trzeba odciągnąć stary płyn. Teraz wystarczy odłączyć wąż od przepływu zwrotnego i po ułożeniu go we wcześniej przygotowanym pojemniku spuścić olej.

Następnie wlewamy nowy olej i kiedy zaczniemy kręcić kierownicą, ta powinna się zatrzymać kilka razy. Potem już tylko pozostają nam dwa etapy. Pierwszym z nich jest ponowne podłączenie węża i zakręcenie kierownicą w obu kierunkach. Na koniec wlewamy nowy płyn do widocznej zaznaczonej kreski. Podsumowując wybierając olej wspomagający układ kierowniczy naszego samochodu, powinniśmy się kierować wymaganiami technicznymi pojazdu i przestrzegać okres wymiany płynu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie auto do 15 tys
Następny artykułJakie tarcze hamulcowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here