Jakie auto do 25 tys

0
1658
jakie auto do 25 tys

Posiadanie własnego samochodu osobowego w dzisiejszych czasach bardzo często jest czymś niemal, że koniecznym.

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście takim jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań czy też Wrocław, to jesteśmy w stanie sobie jeszcze jakoś poradzić, ponieważ duże miasta w Polsce (poza kilkoma) są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają bardzo dużo autobusów i tramwajów, a także bardzo dobrze rozwiniętą sieć przystanków.

Gorzej jest jeżeli mieszkamy w małej miejscowości, która ma na przykład 30 czy 40 tysięcy mieszkańców. W niektórych z takich małych miast komunikacja miejska jest często bardzo słabo rozwinięta – na autobus czeka się nie 10 minut, ale godzinę, a to często może wykluczyć nas z rynku pracy, ponieważ nie możemy spóźnić się do naszego miejsca pracy o całą godzinę.

Prawda? Niektóre z takich małych miast nie mają żadnej komunikacji miejskiej i wtedy nasza sytuacja jest już naprawdę bardzo zła. Na wsi sytuacja jest jeszcze gorsza, ponieważ większość małych wsi w Polsce nie mają żadnej komunikacji, a jeżeli mają, to jest to najczęściej jeden autobus, który kursuje między jedną a drugą miejscowością dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Jeżeli mieszkamy na wsi i pracujemy w mieście obok to sprawa jest jeszcze cięższa i wówczas nie obejdziemy się już bez posiadania własnego samochodu.

Zakup pierwszego samochodu osobowego to marzenie większości młodych ludzi i zdecydowanie prawie każdego młodego mężczyzny. Jest to jedno z podstawowych celów każdego młodego 20-25 letniego małżeństwa, zaraz obok posiadania swojego pierwszego dziecka czy zakupu swojego własnego mieszkania lub domu prywatnego na własność.

auta na drodze

Niestety jeżeli jesteśmy młodą 18-20 letnią osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku pracy, to w dziewięciu na dziesięć przypadków zarabiamy niewiele. Najczęściej będzie to najniższa krajowa, a jeżeli mamy trochę szczęścia, to nasza wypłata będzie o kilkaset złotych wyższa niż najniższa krajowa. Takie zarobki pozwalają na normalne życie, czyli na wynajem mieszkania (lub spłatę kredytu na mieszkanie), opłatę mediów takich jak prąd, woda, gaz, telewizja czy internet oraz na normalne wydatki na jedzenie, elektronikę czy kulturę.

Często nie pozwalają jednak na zakup własnego samochodu bez potrzeby wzięcia na niego kredytu. Kiedy zarabiamy jedynie najniższą krajową lub trochę więcej niż najniższa krajowa, to nasza zdolność kredytowa też jest o wiele mniejsza niż u osób zarabiających po 4 czy 5 tysięcy złotych brutto. Dlatego też nawet jeżeli będziemy mogli wziąć na 10 czy 20 lat kredyt na samochód, to nie będzie to kredyt na ogromną sumę.

Dlatego też większość młodych 20-paro letnich Polaków i Polek kiedy decyduje się na swój pierwszy samochód, to jest to najczęściej samochód używany, który kosztuje przeważnie około 15-25 tysięcy złotych. Czy kupno samochodu używanego oznacza kupno czegoś gorszego? Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy tak naprawdę od tego jak podejdziemy do całej sprawy zakupu swojego pierwszego samochodu. Jeżeli poświęcimy trochę czasu na zastanowienie się czego tak naprawdę oczekujemy od naszego pierwszego auta oraz na sprawdzenie wszystkich dostępnych ofert i wybranie z nich tych, które spełniają nasze wymagania, to za niewielkie pieniądze możemy kupić używany samochód, który nierzadko będzie lepszy od nowych samochodów za 40 czy 50 tysięcy złotych.

używane auto

Jakie auto do 25 tysięcy będzie w takim razie najlepsze?

Przede wszystkim takie, które będzie autem od pierwszego właściciela. Dobrze jest przed podjęciem decyzji sprawdzić kim jest właściciel sprzedawanego samochodu. Może nam to dużo powiedzieć o tym w jakim stanie może być samochód, a w szczególności o tym czy nie posiada on jakichś ukrytych wad i usterek, o których dowiemy się dopiero po kilku miesiącach lub kilku latach od zakupu.

Najlepszymi właścicielami są przeważnie osoby starsze, ponieważ zazwyczaj dbają one bardziej o samochód niż młodzi, a także jeżdżą nim o wiele rzadziej. Dużym plusem dla właściciela i jego sprzedawanego samochodu może być też to czy samochód był przechowywany w garażu czy też na parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here