Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych

0
781
czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych

Najpopularniejszym napędem na polskich drogach jest silnik benzynowy. Teoretycznie samochody z silnikami benzynowymi nie sprawiają większych problemów, a większe spalanie w stosunku do silników Diesla jest wystarczająco rekompensowane prostotą konstrukcji i małymi kosztami napraw, w przypadku gdy tak owe wystąpią.

W latach 90-tych XX wieku, gdy odnotowano znaczny wzrost cen benzyny, można było jednocześnie zaobserwować duży wzrost zainteresowania instalacjami LPG w samochodach osobowych, które skutecznie pozwalały zaoszczędzić kierowcom dodatkowe pieniądze. Rozwiązanie to wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i idealnie sprawdza się w silnikach wyposażonych w klasyczny to jest pośredni wtrysk paliwa.

W silnikach z instalacją LPG, benzyna jest podawana bezpośrednio do komory spalania, gdzie występuje problem przedwczesnego uszkadzania wtryskiwaczy benzynowych. Są one bowiem zaprojektowane do pracy „na mokro”, a w przypadku silników zasilanych instalacją LPG, zmuszone są do pracy „na sucho’ i często ulegają zatarciu.

auto

Potocznie nazywany „gaz” można założyć do każdego samochodu, ale coraz częściej jest to trudniejsze i mniej opłacalne. Wracając do meritum pomimo zamontowanej instalacji gazowej niezbędne jest dbanie o układ wtrysku benzyny, bez względu na rodzaj konstrukcji silnika. Podczas eksploatacji samochodu z instalacją LPG wtryskiwacze są używane tylko w fazie uruchomienia silnika i jego wstępnego rozgrzania, co skutkuje zanieczyszczaniem się wtryskiwaczy, które początkowo może objawiać się problemami z uruchomieniem silnika, jego nierównomierną pracą, a w dalszej perspektywie słabszymi osiągami podczas jazdy na benzynie.

Chcąc uniknąć możliwości doświadczenia potencjalnej awarii lub wyeliminować jej pierwsze symptomy zaleca się dodawać do paliwa przy każdym tankowaniu benzyny Oczyszczacz do wtryskiwaczy. Produkt ten posiada właściwości zapobiegające starzeniu się paliwa, co jest szczególnie ważne dla osób, które w swoich samochodach częściej tankują gaz niż benzynę. Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych powinno być podstawową czynnością każdego właściciela samochodu z instalacją LPG. Jak wiadomo, nie każdy musi być ekspert w dziedzinie motoryzacji, dlatego też zgodnie z zaleceniami co najmniej raz do roku (jak również w przypadku przeglądu technicznego pojazdu) instalacja LPG powinna być poddana sprawdzeniu, konserwacji i ewentualnej regulacji w celu prawidłowego działania. To znaczy, nic innego jak dbanie o nią i o swój samochód, co na pewno odwdzięczy się ich bezawaryjnością i uchroni nas przed kosztowną wymianą wtryskiwaczy.

Obecnie na rynku jest wiele preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych, są one powszechnie dostępne na popularnych portalach zakupowych, jak i w bardziej specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych. Preparaty tego typu zazwyczaj nadają się do wszystkich silników benzynowych – jako środek profilaktyczny lub w celu rozwiązania problemów. Testowane są w silnikach z katalizatorami i turbosprężarkami. Zastosowanie produktu polega na dodaniu go do zbiornika z paliwem.

mechanik w aucie

Podstawowym zadaniem preparatu jest usunięcie ewentualnego osadu i ochrona przed nim wtryskiwaczy, zaworów dolotowych, świec zapłonowych, komory spalania. Ponadto tego typu zabieg przywraca równą pracę silnika, chroni cały układ paliwowy przed korozją, poprawia kompresję i osiągi silnika, a także zmniejsza spalanie paliwa, dzięki czemu samochód emituje mniej szkodliwych substancji do środowiska. W przypadku wystąpienia awarii wtryskiwaczy niezbędny jest ich demontaż i regeneracja lub nawet wymiana. Dlatego jeśli jeździsz samochodem z instalacją gazową zaopatrz się już dziś w preparat do czyszczenia wtryskiwaczy, bo lepiej zapobiegać niż naprawiać.

Dla pasjonatów motoryzacji są dostępne w internecie liczne rankingi i porównania, które preparaty są najskuteczniejsze i najwydajniejsze. Ponadto działanie konkretnego preparatu można sprawdzić analizując skład spalin naszego samochodu. Badanie takie wykonuje pomiar składu spalin przed czyszczeniem wtryskiwaczy i kolejny pomiar po zastosowaniu preparatu chemicznego przeznaczonego do tego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here