Jaki system awizacyjny wybrać?

0
1474
Jaki system awizacyjny wybrać

Wiedza o systemach awizacyjnych jest niezwykle przydatna w prowadzeniu działalności gospodarczej, która wymaga częstej koordynacji dostaw i transportu. Zastosowanie odpowiednich narzędzi informatycznych jest w stanie zoptymalizować pracę magazynów oraz kontakt z klientami i dostawcami. Pozwalają także monitorować ew. opóźnienia oraz nieoczekiwane sytuacje w trakcie dostaw.

Najważniejsze elementy systemu awizacyjnego

Wybierając system awizacyjny, warto zastosować taki, który będzie łatwy do zintegrowania systemem zakładu, a przez to umożliwi sprawny przepływ wszelkiego rodzaju dokumentacji. Powinien także umożliwiać stworzenie kalendarza dostaw, który będzie gromadził informację dotyczące terminów dostaw oraz okienek awizacyjnych, co pozwoli usprawnić działania pracowników magazynu. Niemniej ważne jest to, aby system do awizacji wysyłał powiadomienia i alerty oraz umożliwiał raportowania ew. opóźnień w dostawach, a także umożliwiał modyfikacje planów, podczas dynamicznie zmieniających się sytuacji.

Wielkim ułatwieniem jest również to, że system ułatwia określić szacowany czas dostawy, co również przyczynia się do oszczędności czasu i pozwala tworzyć dodatkowe okienka awizacyjne. Jego funkcją jest także kierowanie kierowców do poszczególnych punktów odbioru, co również dla nich jest niezwykłym ułatwieniem, ponieważ pozwala zmniejszyć czas oczekiwania podczas załadunków, a przez to poprawić ich warunki pracy. System do awizacji często okazuje się niezbędny w zakładach charakteryzujących się dużą ilością dostaw i/lub odbiorów towarów.

Program komputerowy czy dostęp przez stronę internetową?

Odpowiednio dobrany system awizacyjny powinien także przewidywać różne sposoby jego użytkowania. Najwygodniejsze systemy awizacyjne występują zarówno w wersji aplikacji desktopowej i są dostępne z poziomu biurowego komputera, jak i modułu, który można otworzyć poprzez przeglądarkę. Niejednokrotnie można spotkać się z systemami w formie aplikacji mobilnej. Powinno charakteryzować się sprawną synchronizacją danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami i pozwalać na szybki przepływ informacji oraz generowanie dokumentów.

Takie rozwiązanie pozwala zachować elastyczność i dopasować je do stylu pracy, ale także korzystać z niego w różnych miejscach i okolicznościach. Pomaga także na to, by szybko nadawać uprawnienia poszczególnym pracownikom, mających dostęp do systemu.

Zbieranie danych potrzebnych do optymalizacji pracy

Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jego firma działała sprawnie. System awizacyjny pozwala na zbieranie dużej ilości rozmaitych danych związanych z ew. opóźnieniami, czasem oczekiwania na dostawy itp. Analiza danych zebranych przez system pomaga bardziej zoptymalizować pracę poszczególnych działów i eliminować błędy, co przyczyni się do tego, że wszelkie działania będą prowadzone coraz efektywniej.

Bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszenie kosztów

System awizacyjny pozwala także na gromadzenie danych o terminach odebrania ładunku oraz o tym, kto miał dostęp do poszczególnych ramp i punktów odbioru towaru. Można go łatwo zintegrować z urządzeniami mobilnymi znajdującymi się w obrębie ramp. Pomaga to znacząco zwiększyć bezpieczeństwo ładunków i uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji. Optymalizacja łańcucha dostaw, przyczynia się do znacznej oszczędności czasu, ale też pozwala uniknąć ew. strat finansowych związanych np. z nadmiernym wykorzystaniem paliwa podczas źle zorganizowanych dostaw.

System awizacyjny idealnie dopasowany struktury zakładu

Można wybierać spośród rozwiązań domyślnych, jak i takich, które będą zintegrowane z potrzebami danego przedsiębiorstwa, systemami informatycznymi i urządzeniami w nim występującymi. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą APLOK, która zajmuje się dostarczaniem systemów awizacyjnych dopasowanych do potrzeb klientów. Zajmuje się także fachowym doradztwem w tym zakresie, dzięki czemu oferowane rozwiązania skutecznie usprawnią pracę magazynów oraz innych działów zaangażowanych w koordynację łańcucha dostaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here