Gdzie kupić profesjonalny alkomat?

0
415
Gdzie kupić profesjonalny alkomat

W dobie konsumpcjonizmu kupujemy mnóstwo różnych gadżetów, które wydają się niezbędne do życia. Bardzo często zapominamy jednak o naprawdę przydatnych urządzeniach, takich jak alkomat. Tymczasem jest to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego odpowiedzialnego kierowcy. Podpowiadamy, gdzie można kupić profesjonalny alkomat.

Profesjonalne alkomaty z atestem – jaki sklep z alkomatami wybrać?

Profesjonalny alkomat to urządzenie, które wskazuje rzetelny wynik. Łatwo wysnuć wniosek, że takie alkomaty są używane przez policję. Służby mundurowe muszą dysponować niezwykle dokładnym i wydajnym sprzętem. Takiego też warto szukać w sklepach z tego rodzaju akcesoriami. Dobry sklep ma w swojej ofercie te najdokładniejsze alkomaty elektrochemiczne z atestem. Nie oznacza to jednak, że nie ma innego wyboru. Wiele zależy od przeznaczenia sprzętu. Do własnego użytku z powodzeniem sprawdza się również alkomat półprzewodnikowy.

Alkomaty dzieli się na:

  • alkomaty półprzewodnikowe (używane przez służby mundurowe oraz ze względu na dużą wydajność w zakładach pracy czy podczas dużych imprez)

  • alkomaty elektrochemiczne (nadają się przede wszystkim do indywidualnego użytku)

  • alkomaty dowodowe (używane przez policję, pozyskane wyniki mogą stanowić dowód w sprawach sądowych)

  • alkomaty blokujące zapłon (przeznaczony dla właścicieli firm transportowych, dmuchnięcie przez kierowcę w alkomat i uzyskanie właściwego wyniku umożliwia uruchomienie silnika).

Nie zapominaj o kalibracji alkomatu

Trzeba pamiętać, że każdy alkomat musi być skalibrowany, aby pokazywał rzetelne wyniki. Dobry sklep ma w swojej ofercie serwis i usługę kalibracji alkomatów. Jest to potrzebne, by odpowiednio skonfigurować oprogramowanie urządzenia. Proces kontrolno-optymalizacyjny pozwala wychwycić nieprawidłowości działania, a wtedy alkomat musi być zresetowany i przywrócony do ustawień początkowych.

  • Alkomaty elektrochemiczne – tego rodzaju alkomaty należy kalibrować nie rzadziej niż co 12 miesięcy, co 500 lub więcej pomiarów.

  • Alkomaty półprzewodnikowe – te urządzenia trzeba kalibrować nieco częściej, a zatem nie rzadziej niż co 6 miesięcy i od 100 do 300 pomiarów (niektóre modele pozwalają jednak na kalibrację co 500 pomiarów).

Ponadto alkomat należy oddać do serwisu w celu skalibrowania za każdym razem, gdy zauważymy nieprawidłowości – na przykład urządzenie wskazuje jakąś wartość u osoby, która jest trzeźwa lub na odwrót.

Jak zatem widać – kalibracja alkomatu jest bardzo ważna. To urządzenie, które musi pokazywać prawidłowy wynik. To od niego zależy bowiem, czy wsiądziesz za kółko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here