Najlepsze alkomaty osobiste w 2022

0
92

Najlepszy alkomat wcale nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Warto przede wszystkim postawić na takie urządzenie, które będzie odpowiadało oczekiwaniom użytkownika. W poniższym zestawieniu przedstawimy kilka alkomatów, których zakup powinna przemyśleć każda osoba, szukająca dobrego i funkcjonalnego sprzętu pomiarowego.

Kryteria wyboru dobrego sprzętu

Umieszczając w naszym zestawieniu określony sprzęt pomiarowy, wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria:

  • ergonomię, gdyż dobre alkomaty osobiste powinny z łatwością mieścić się w dłoni,
  • możliwość zapisu przynajmniej kilkunastu ostatnich wyników,
  • dokładność pomiaru, która wynika ze specyfiki danego sprzętu,
  • sposób kalibracji i efekty, na które się ona przekłada.

Alkomaty — zestawienie najlepszych modeli w 2022 roku

Który alkomat będzie najlepszy z punktu widzenia użytkownika? Biorąc pod uwagę potrzeby „statystycznego Polaka”, warto zwrócić uwagę na:

  1. Alkomat AlcoFind AF-35 model 2022 – jest to proste w obsłudze i poręczne urządzenie elektrochemiczne, które może zapamiętać do 10 ostatnich pomiarów. Alkomat z łatwością mieści się w dłoni i posiada duży, czytelny wyświetlacz. Urządzenie wyróżnia się też mocną, wykonaną z tworzywa ABS obudową i możliwością łatwego zamontowania ustnika wielokrotnego użytku.
  2. Alkomat AlcoFind DA-8100L to kolejny w naszym zestawieniu alkomat elektrochemiczny. Jego zaletą jest duży zakres pomiarowy, którego wartość oscyluje w granicach od 0 do 5 promili. Atutem sprzętu jest też szeroki zakres sygnalizacji akustycznych, dzięki któremu wykonanie bezpiecznego pomiaru jest dużo łatwiejsze.
  3. Alkomat CA20F – to niewielkie i kompaktowe urządzenie, które doskonale sprawdzi się jako poręczny sprzęt do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat z łatwością mieści się w dłoni, posiada czytelny wyświetlacz i jednocześnie gwarantuje krótki czas pomiaru (3 sekundy). Co więcej, ten sam alkomat bardzo szybko przygotowuje się do wykonania pomiaru. Proces ten trwa zaledwie 20 sekund.

Kalibracja alkomatu — na co warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze alkomatu warto również zwrócić uwagę na to, jak przeprowadzona będzie jego kalibracja. Większość urządzeń elektrochemicznych musi być kalibrowana co rok. Dlatego warto postawić na sprzęt, którego sprzedawca dopuszcza możliwość darmowego skalibrowania elementów pomiarowych urządzenia. Na stronie, na której znajdują się alkomaty osobiste,można znaleźć szereg ciekawych modeli, których kalibracja jest dostępna w cenie urządzenia.

Reasumując, alkomat trzeba kupować z głową. To samo dotyczy jazdy samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here