Jak najtaniej dotrzeć do Belgii z Polski?

0
96
Jak najtaniej dotrzeć do Belgii z Polski

Do Belgii Polacy mogą dostać się różnymi środkami komunikacyjnymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że szukamy jednocześnie najtańszego rozwiązania, ale również tego, które pozwoli zrealizować podróż komfortowo oraz przy zachowaniu optymalnego bezpieczeństwa. Jak dotrzeć do Belgii najlepiej? Który rodzaj transportu najczęściej wybierają mieszkańcy naszego kraju? Dowiedz się więcej już teraz. 

Do Belgii własnym samochodem 

Jeszcze do niedawna osoby, które musiały dostać się do Belgii, najczęściej wybierały własny samochód. Nie ma wątpliwości, że to wygodny środek transportu. Co więcej, wybierając podróż swoim autem, pojazd mechaniczny będzie też dostępny na miejscu, co ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę zwiedzanie nie tylko Brukseli, ale i innych zakątków Belgii. Ponadto, do samochodu można włożyć sporo bagażu, a podróżujący nie są ograniczeni w zakresie realizowanych postojów w celu odpoczynku. 

Nie da się jednak ukryć, że samodzielna podróż samochodem do Belgii jest nieco wyczerpująca. Z Polski do tego kraju dociera się w średnio 12-14 godzin. Na taką trasę mogą zdecydować się tylko doświadczeni kierowcy. 

Dzisiaj własny samochód wybierany jest znacznie rzadziej i wcale nie chodzi o komfort podróżowania czy amortyzację samego pojazdu. Chodzi przede wszystkim o ogromne koszty paliwa, jechanie swoim autem tyle kilometrów jest po prostu nieopłacalne, szczególnie jeśli w podróży bierze udział tylko jedna osoba. 

Dogodne loty do Belgii 

Do Belgii dolecimy samolotem praktycznie ze wszystkich większych, polskich miast. Lot samolotem do Brukseli z Warszawy trwa jedynie nieco ponad 2 godziny. Nawet jeśli dodamy do tego kilka godzin potrzebnych na dotarcie do lotniska czy odprawę, i tak wybór takiego środka transportu jest opłacalny. 

Pamiętaj jednak, że wybierając się w podróż samolotem, masz spore ograniczenia w zakresie bagażu, jaki możesz ze sobą zabrać. To dobra opcja na weekendową wycieczkę z bagażem podręcznym, ale na pewno nie ma dłuższy pobyt. 

Ponadto, bilety na lot do Belgii są zazwyczaj drogie. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, musisz kupić bilet dużo wcześniej. W najgorszej sytuacji są ci, którzy muszą wyruszyć w podróż do tego kraju niespodziewanie i natychmiast. ceny biletów w jedną stronę oscylują wtedy w zakresie od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. 

Weź też pod uwagę, że lot samolotem do Belgii wiąże się ze sporym ryzykiem i nie chodzi wcale o możliwość wzięcia udziału w katastrofie lotniczej, bo akurat pod tym względem loty samolotem wykazują największe bezpieczeństwo, uwzględniając wszystkie środki transportu. Wystarczy jednak odwołany albo znacznie opóźniony lot czy zmiana lotniska docelowego, abyś nie mógł zrealizować swoich planów. 

Podróż busem do Belgii 

Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “busy Polska Belgia – Interbus”, a dowiesz się, że transport busem do Belgii jest opcją najtańszą i najbardziej dogodną. Podróż trwa około 14 godzin, ale odbywa się w wygodnych fotelach. Co więcej, możesz zabrać spory bagaż, dojedziesz na miejsce na czas. Busy rzadko kiedy są odwoływane. Nic dziwnego, że właśnie ten rodzaj transportu cieszy się dzisiaj największą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here