Lokalizacja GPS w trosce o seniorów

0
596
Lokalizacja GPS w trosce o seniorów

w starzejącym się społeczeństwie co raz więcej uwagi poświęcamy starszym członkom rodziny. Ci, którzy kiedyś prowadzili nas za rękę, dziś mogą potrzebować naszej pomocy. Jedną z bolączek opiekunów seniorów jest często brak możliwości skontaktowania się lub zlokalizowania, gdzie obecnie przebywa podopieczny. Rozwiązaniem tego problemu jest niewielki lokalizator GPS, który nie tylko pomoże odnaleźć seniora, ale może mu również uratować życie.

Jak działa lokalizator GPS dla seniora?

Urządzenie lokalizujące dla seniora ma niewielki rozmiar, aby łatwo było schować je do kieszeni lub bez większego wysiłku nosić na szyi. Moduł wysyła informacje na temat bieżącej lokalizacji, łącząc się z dedykowanym systemem, który można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej. Dodatkowo jest wyposażony w specjalny przycisk – po jego uruchomieniu, osoba odpowiedzialna dostaje powiadomienie alarmowe, że coś się stało. Jest to świetna alternatywa dla telefonów, które często są zbyt skomplikowane dla seniorów.

Kiedy podarować seniorowi lokalizator GPS?

Osoby starsze często nie chcą być postrzegane jako niesamodzielne. Często chcąc udowodnić sobie i opiekunom swoją niezależność podejmują wyzwania ponad swoje siły, sprowadzając na siebie niebezpieczeństwo. Kilka takich wypadków jest wyraźnym sygnałem dla opiekuna, że pora wyposażyć seniora w lokalizator GPS.

Podobnie ma się sprawa w przypadku chorób dotykających umysł – Alzhaimer, demencja czy choroba otępienna. Powolny postęp odbiera osobie chorej poczucie rzeczywistości, a co za tym idzie, często prowadzi do zniknięć i zagubieni. Wtedy moduł GPS jest nie tyle możliwością, co obowiązkowym wyposażeniem. Z uwagi na to, że całodobowa opieka jest czasochłonna i generuje koszty, to małe urządzenie stanie się dodatkowym zabezpieczeniem seniora.

Lokalizator GPS dla aktywnego seniora!

Żyjemy co raz dłużej i w co raz lepszym zdrowiu, dlatego również senior w pełni sił może skorzystać z usług lokalizacji GPS. Pierwszą z takich okazji, z której korzystają osoby starsze mogą być pielgrzymki. Samotny wyjazd seniora, nawet jeśli cieszy się dobrym zdrowiem, może być niepokojące dla dzieci lub opiekunów. Na dodatek często przy takich wydarzeniach jest ograniczony dostęp do telefonu z uwagi na moc atrakcji podczas drogi, ale też ograniczony zasięg sieci telekomunikacyjnej. Wtedy też lokalizator GPS będzie przekazywał informacje na temat bieżącej lokalizacji, a przycisk ratunkowy przyda się, gdy senior gorzej się poczuje lub zobaczy jakieś zagrożenie.

Jednak to samo dotyczy spotkań w gronie znajomych. Seniorzy często pochłonięci rozmową nie zwracają uwagi na komórkę, która na dodatek często nie jest pod ręką. Dla własnego spokoju warto więc podarować osobie starszej lokalizator i zamiast zastanawiać się, co się dzieje, gdy nie otwiera drzwi, po prostu sprawdzić gdzie obecnie się znajduje.

IKOL Spot – niezawodny lokalizator dla osoby starszej

Wszystkie powyższe usługi i udogodnienia posiada lokalizator IKOL Spot. Podarowując seniorowi nadajnik GPS, zapewnisz mu bezpieczeństwo, natomiast sobie coś, czego nie da się kupić – spokój. Aby sprawdzić pełną ofertę serdecznie zapraszamy na stronę internetową, na której przedstawione są wszystkie funkcjonalności i zalety lokalizatora osobistego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here