Hyundai Ioniq Electric i Hybrid – wybór rozsądku, ale też emocji

0
557
Hyundai Ioniq Electric i Hybrid

Elektryfikacja jest silnym trendem w motoryzacji, od którego prawdopodobnie nie ma już odwrotu. Na szczęście producenci udowadniają, że można stworzyć samochód zarówno ekologiczny i bardzo oszczędny, jak i dający mnóstwo przyjemności z jazdy. Dobrym przykładem jest Hyundai Ioniq, który na polskim rynku jest oferowany w dwóch wariantach: elektryczny Ioniq 5 oraz Ioniq Hybrid. Obu przyglądamy się bliżej w naszym artykule.

Hyundai Ioniq 5 Electric – znakomita funkcjonalność, świetne osiągi

Jednym z najczęściej podnoszonych zarzutów w kierunku samochodów elektrycznych jest to, że nie da się ich komfortowo użytkować w trasie. Hyundai Ioniq 5 Electric przeczy tej teorii i udowadnia, jak mocno rozwinęła się technologia napędu elektrycznego.

Jest to samochód w 100% elektryczny, czyli BEV. Hyundai Ioniq 5 plug-in wymaga uzupełnienia energii w akumulatorach z zewnętrznej ładowarki, co można robić zarówno w przydomowym garażu, jak i korzystając z coraz większej sieci ładowarek publicznych.

Zwracamy uwagę na bardzo krótki czas ładowania. Do przywrócenia 100-kilometrowego zasięgu potrzeba zaledwie 5 minut, natomiast naładowanie baterii do poziomu 80% zajmuje tylko około 18 minut. Wniosek? Ioniq 5 Electric jak najbardziej nadaje się zarówno do użytku w mieście, jak i w dalekich trasach.

Samochód elektryczny kupuje się nie tylko po to, aby być eko, ale również dla ulżenia swojemu budżetowi. Hyundai Ioniq 5 Electric znakomicie wywiązuje się z tego zadania, gwarantując bardzo niskie koszty eksploatacji. Jednocześnie daje mnóstwo frajdy z jazdy, o czym świadczą już same osiągi. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,2 sekundy (dotyczy wariantu z dwoma silnikami, większym akumulatorem i napędem na cztery koła).

Hyundaia Ioniq 5 Electric możesz sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice (https://mmcars.hyundai.pl/).

MM Cars Hyundai Katowice oferuje również profesjonalne usługi serwisowe oraz szeroki wybór części do Hyundaia Ioniq Electric i Hybrid.

Hyundai Ioniq Hybrid – cena przekonuje do wybrania wariantu hybrydowego

Największą przeszkodą na drodze do zakupu samochodu w 100% elektrycznego jest cena. Na szczęście kierowcy, którzy chcą jeździć eko i oszczędzać na paliwie, nadal mogą wybierać spośród wariantów hybrydowych – o wiele tańszych, a również wartych zainteresowania.

Hyundaia Ioniq w wersji hybrydowej jest oferowany na polskim rynku już od dłuższego czasu i wciąż cieszy się sporą popularnością. Niezawodny napęd, który łączy w sobie zalety silnika spalinowego (duży zasięg) oraz elektrycznego (bezgłośna, tania eksploatacja w warunkach miejskich), to odpowiedź na potrzeby środowiska naturalnego i problem coraz wyższych cen na stacjach benzynowych.

O Hyundai Ioniq Hybrid i Ioniq 5 Electric czytaj też na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here