Co powinniśmy wiedzieć o kalibracji i serwisie alkomatów?

0
428
Co powinniśmy wiedzieć o kalibracji i serwisie alkomatów

Na wstępie musimy wyjaśnić, że alkomat jest urządzeniem, które ułatwia znacznie nasze życie, gdyż dostarcza konkretnej i jednoznacznej informacji o tym, czy w danej chwili jesteśmy trzeźwi. Ma to istotne znaczenie, kiedy chcemy na przykład prowadzić samochód. Tutaj kary za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu są drastyczne. Jednak, żeby poznać nasz stan trzeźwości, alkomat musi działać poprawnie. Zdarza się, że nawet wysokiej klasy alkomaty mogą zawodzić. Nie zawsze jest to związane z uszkodzeniem urządzenia. Wtedy konieczna jest odpowiednia regulacja. Jest to kalibracja alkomatu. Nawet najlepszej jakości czujnik ulega pewnemu stopniowemu zużyciu, wtedy działa nieprecyzyjnie i dostarcza fałszywych danych. W związku z tym kalibracja alkomatu jest wręcz niezbędna, żeby urządzenie działało poprawnie. Nie zawsze konieczna jest naprawa alkomatów. Dobry i sprawny serwis, dla którego prawidłowa kalibracja automatu nie jest problemem, może być dobrym rozwiązaniem.

PAMIĘTAJ! Kalibracja alkomatu powinna być wykonywana regularnie

Czujnik w alkomacie zużywa się najczęściej wtedy, kiedy często używamy urządzenia do badania naszego stanu trzeźwości. To jednak nie oznacza, że kalibracja alkomatu nie jest wymagana, kiedy nie używamy intensywnie urządzenia. Nic bardziej mylnego! Warto pamiętać o tym, że zużycie czujnika w tego typu urządzeniach także następuje powoli. W związku z tym wszystkie alkomaty, które nadają się do użycia, muszą być poddawane co jakiś czas kalibracji. Nawet wtedy, kiedy nie używamy alkomatu zbyt często.

Dawka wiedzy na temat kalibracji alkomatów, czyli o czym nie możemy zapomnieć?

Ta czynność sprowadza się do odpowiedniego dostosowania oprogramowania urządzenia do stanu, w jakim aktualnie znajduje się czujnik. Wtedy dostarcza się do urządzenia pewne próbki o precyzyjnie określonych parametrach. Żeby tego dokonać, niezbędne jest specjalistyczne wyposażenie w serwisie oraz doświadczenie, wiedza i kompetencja osoby serwisującej.

Kalibracja alkomatu. Co musimy wiedzieć o serwisie?

Cena jest istotna i zależy od danego modelu. Wiadome jest, że w przypadku lepszych alkomatów kalibrację powinniśmy zlecać rzadziej, gdyż są one solidniejsze. Kiedy cena ma dla nas kluczowe znaczenie, wtedy istotne są również koszty jego serwisowania. Przy wyborze serwisu powinniśmy się kierować opiniami innych osób, które możemy znaleźć w Internecie oraz ceną, jaką oferuje nam dany serwis. Jest to ważne, gdyż chcemy, aby nasz alkomat działał bezbłędnie i pokazywał dokładny wynik, kiedy chcemy na przykład wsiąść za kółko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here