Czyszczenie alufelg

0
959
czyszczenie alufelg

Bardzo wielu kierowców zakupuje felgi w celu poprawienia wyglądu swojego pojazdu. Interesujący wzór felg jest w stanie nadać samochodowi zupełnie nowy i unikatowy charakter. Niestety koła są tą częścią samochodu, która najłatwiej się brudzi, wtedy też samochód prezentuje się znacznie gorzej. Jak więc czyścić alufelgi by zachowały one blask i swój charakter?

Czyszczenie alufelg może się odbywać na kilka sposobów

Obręcze felg są narażone na ciągły kontakt z brudem, kurzem i pyłem jakie znajdują się na drodze. Niewystarczająca konserwacja mogą doprowadzić do ich szybkiego zniszczenia. Po pewnym czasie wpłynie to na komfort jazdy, ale także pozostawi po sobie złe wrażenie estetyczne. Dobrze jest rozpocząć pielęgnację i ochronę felg już od samego początku. W momencie montażu można pokryć je specjalistycznym woskiem, który zabezpieczy powierzchnie felgi przed brudem i usprawni późniejsze ich mycie. W wyniku dłuższego użytkowania samochodu na powierzchni felg utworzy się gruba skorupa pyłu i brudu, jednak felga zabezpieczona odpowiednią substancją ułatwi nam usuwanie wszelkich zabrudzeń z felg.

Gruntowne czyszczenie felg powinno się odbywać raz na kilka miesięcy. Powinniśmy do tego przygotować ścierki, gąbki. Często pomocne mogą się okazać specjalne pędzle, które służyć będą do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Istnieje kilka głównych zasad, które pomogą nam w czyszczeniu. Po pierwsze należy upewnić się, że felgi są zimne. Następnie należy spłukać część zabrudzeń wodą oraz nanieść na obręcze specjalny środek myjący.

koło

Kolejnym krokiem jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, zwracając jednak uwagę na to by środek nie wysechł, ponieważ niespłukany, może on uszkodzić powłokę chroniącą felgi przed korozją.
Po skończeniu polerowania i czyszczenia felg, należy ponownie na ich powierzchnię nanieść zabezpieczający wosk. W całym procesie pomocna może się okazać myjka ciśnieniowa, lub skorzystanie z samoobsługowej myjni. Tam na wydzielonym stanowisku będziemy mieli możliwość komfortowego skorzystania ze sprzętu.

Ciemne aluminiowe felgi są szczególnie efektowne i stylowe, gorzej jednak jeżeli ich kolor jest efektem długotrwałych zaniedbań. Ich pielęgnacja powinna opierać się na regularnym myciu. Zadbane i czyste felgi nie tylko prezentują się lepiej, ale także pomoże to w utrzymaniu ich dobrej kondycji przez następne lata.
Jednym z najlepszych rozwiązań jest mycie ręczne. Zaleca się by nie odbywało się ono po długiej jeździe, ponieważ rozgrzane felgi w połączeniu ze środkiem myjącym mogą uszkodzić chroniącą jest powierzchnie.

Czym czyścić obręcze felg?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do tego typu działań. Są one oferowane zarówno w formie sprejów i żeli, a ceny tego typu produktów zaczynają się od 10 zł. Każdy detergent powinien być użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta, w innym przypadku może on spowodować uszkodzenia obręczy lub ją odbarwić. Szczególną uwagę zwrócić należy na pH produktu, jego zbyt wysoki współczynnik może mieć zły wpływ na metalowe części felgi. Szukajmy więc preparatów z pH zbliżonym do neutralnego, ponieważ będzie on o wiele mniej inwazyjny.

czyste alufelgi

Często w internecie lub prasie możemy spotkać się z radą by czyścić felgi przy pomocy nieprzystosowanych do tego substancji. Jednym z częstszych pomysłów jest zastosowanie produktów na bazie kwasów, co jest fatalnym pomysłem. Zderzenie tego typu agresywnych preparatów z delikatną powłoką lakierniczą, może mieć opłakane skutki.
Innym złym pomysłem jest stosowanie drażniących środków myjących, czy stalowej wełny.

Przed rozpoczęciem czyszczenia dobrze jest więc zastanowić się czy używany przez nas produkt aby napewno nie zaszkodzi czyszczonym powierzchniom.
Dbanie o felgi powinno się odbywać dość regularnie, tak by służyły nam one przez wiele następnych lat. Starajmy się być konsekwentni ponieważ w ten sposób unikniemy cięższej pracy związanej z usuwaniem grubych powierzchni brudu i pyłu. Zadbane i czyste felgi dodadzą naszemu samochodowi stylu a także elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here